Ana / Uzun Tivitler / Onur kırıcılar…

Onur kırıcılar…

Zabıtanın parçaladığı sadece terazi değil...
Parçalanan sadece terazi değil…

Başvekil’in cumhurbaşkanlığı ilanında utanmadan siyasi malzeme yaptığı, kendisine bilezik veren küçük kıza geçen 12 yılda ne oldu, (belki bir taşeron firmada amele) bilmiyorum. Ama terazisi kırık bu çocuk, açlık sınırının RESMEN 1200 TL, asgari ücretin 891 TL olduğu BUGÜNÜN Türkiye’sinde yaşıyor.

Salih D. adlı 16 yaşındaki bir diğer çocuk Şırnak madeninde çalışıyor. Günde 5 TL O’nun hayatına biçilen fiyat.

Foto: Milliyet
Foto: Milliyet

Açlık sınırının da %25 altında asgari ücrete hayatları çalınan, hayatları hergün yeniden yeniden bu çocuğun terazisi gibi hurdahaş edilen, iş cinayetlerinde sapır sapır katledilen 15 milyon İNSANın yaşadığı ‘Yeni Türkiye’de yaşıyor bu çocuklar.

Senin benim gibi gerçek insanlar bunlar, gerçek hayalleri, gerçek hastalıkları, ‘reel’ umutları, ‘derin stratejik’ onurları ve gerçek boğazlarıyla.

Terazisi paramparça bu çocuğun, RESMİ RAKAMLARLA yaklaşık 1 milyon civarında çalışmaya mahkum bu çocukların paramparça edilen hayatlarının bir dakikası bile terazisi bozuk adaletten beslenen topunuzdan daha değerli.

Duble yollarınız, hastane şirketleriniz, ümmet edebiyatınız, umreleriniz, ‘Eba Eyyubel Ensari’ adlı tatil beldeleriniz, neon ışıklarla süslü iftar partileriniz ve besmeleyle açtığınız ziyafet sofralarınız bu çocuğun onurundan daha kıymetli olmaya devam ettikçe, alçalışınız devam edecek.

Bunu da okuyun...

Çocuklarımızdır ihraç edilen.

  On beş yıldır tek başına iktidar, dediği dedik çaldığı düdük, siyasi muhalefeti tarihte hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir